دبستان پسرانه شهيد صياد شيرازي

جدول مسابقات حفظ قرآن كريم مرحله ي شهرستاني

قال رسول الله صلّي الله عليه و آله:


عَدَدُ دَرَجِ الجَنَّةِ عَدَدُ آيِ القرآنِ، فَاِذا دَخَلَ صاحِبُ القُرآنِ الْجَنَّةَ قَيلَ لَهُ: اِقْرَأ وَارْقَ، لِكُلِّ

آيَةٍ دَرَجةٌ فَلا تَكُونُ فَوقَ حافِظِ القُرآنِ دَرَجةٌ.

تعداد درجات بهشت به تعداد آيات قرآن است، هنگامي كه حافظ قرآن وارد بهشت مي‌گردد به او گفته مي‌شود: « بالا برو و قرآن بخوان. هر آيه رتبه‌اي دارد». پس بالاتر از مرتبه حافظ قرآن درجه‌اي نيست.


پايه تحصيلي

حدود و محتوا

زمان برگزاري

مكان برگزاري

سوم ابتدايي

10سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي  12-8

چهارم ابتدايي

15سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي  12-8

پنجم ابتدايي

20سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي  12-8


 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

جدول مسابقات قرائت قرآن كريم مرحله ي شهرستانيپايه ي تحصيلي

حدود و محتوا

زمان برگزاري

مكان برگزاري

سوم ابتدايي

سوره حمد و 15 سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي 12-8

چهارم ابتدايي

سوره حمد و 20 سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي 12-8

پنجم ابتدايي

سوره  حمد و 25 سوره پاياني قرآن

چهارشنبه 10/12/90

كانون ملي 12-8


+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

افتتاح نمايشگاه دست سازه هاي دانش آموزان و نمايشگاه كتابhttp://s1.picofile.com/file/6372486916/219.gif

به مناسبت گراميداشت سي و سومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ،  نمايشگاه دست سازه هاي دانش آموزان دبستان شهيد صياد شيرازي با مشاركت دبستان  ميثاق ، گل ياس ، توحيد ، مولوي ، اميد انقلاب و حجاب  توسط معاون محترم مدير كل و مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود و جمعي از مسئولين محترم گشايش يافت 

+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

ورود حضرت امام خمینی (ره) به وطن اسلامی و آغاز دهه مبارکه فجر
درچنین روزی درسال 1357هجری شمسی  حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذارجمهوری اسلامی پس ازپانزده سال دوری ازوطن درمیان استقبال پرشورمردم قدم به خاک میهن اسلامی گذاشتند.  پس از یکصد و هفده روز توقف امام خمینی ره در نوفل لو شتاتو امام خمینی ره ساعت سه و سی دقیقه به وقت تهران به سوی تهران حرکت کردند .  با آنکه پخش مستقیم مراسم ورود امام از شبکه تلویزیون میلیون ها نفر را درخانه ها پای تلویزیون نشانده بود ،  در تهران سیل جمعیت برای دیدار رو در رو با امام خمینی خود را به مسیر تعیین شده و خیابان هایی که از فرودگاه تا بهشت زهرا به عنوان معبر امام انتخاب شده بود رسانده و در سوی خیابان ها مستقر شدند . به نوشته روز نامه کیهان طول جمعیت استقبال کننده از امام خمینی به 32 کیلومتر می رسید . در هواپیما دویست نفر امام را همراهی می کردند که پنجاه تن از از آنان همراهان و هواداران و نزدیکان امام خمینی و 150 نفر دیگر از خبرنگاران بودند . راس ساعت نه و سی و هفت دقیقه و سی ثانیه امام در میان حلقه گروه منتخب مستقبلین از پله های هواپیما فرود آمدند   . خود روی حامل امام خمینی و افراد اسکورت با سرعتی متعادل به سوی میدان آزادی به راه افتادند تا از آنجا راهی دانشگاه تهران شوند و سپس راه را در مسیر خیابان آزادی تا بهشت زهرا ادامه دادند . امام ره در این روز ابتدا در فرودگاه با ایراد بیاناتی از تمامی افرادی که در این مدت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش ایفا کردند تشکر کردند . ایشان سپس با حضور در کنار شهدای انقلاب اسلامی درباره مواردی چند از جمله غیر قانونی بودن مجلس و دولت منصوب شاه و مفاسد رژیم گذشته ایراد   سخن کردند . ایشان همچنین در این روز طی پیامی از افسران ، در جه داران و سربازان ارتش خواستند با دولت غاصب بختیار همکاری نکنند . آن  حضرت همچنین در مدرسه رفاه تهران در میان اعضای کمیته برگزاری استقبال از دستاوردهای انقلاب سخن گفتند . 

 بخشی از سخنان ایشان در بدو ورود در فرودگاه مهرآباد چنین است  :

"من از عواطف طبقات مختلف ملت تشکر می کنم . عواطف ملت ایران  به دوش من بار گرانی است که نمی توانم جبران کنم . من از طبقه روحانیون که در این قضایای گذشته جانفشانی کردند ،  تحمل زحمات کردند ،  از طبقه دانشجویان که در این مسایل مصایب دیدند ،  از طبقه بازرگانان و کسبه که در زحمت واقع شدند ،  از جوانان بازار و دانشگاه و مدارس علمی که در این مسایل خون دادند ،  از اساتید دانشگاه از دادگستری ، قضات  دادگستری، وکلای دادگستری از همه طبقات از کارمندان از کارگران از دهقانان از همه طبقات تشکر می کنم ...ما پیروزی مان وقتی است که دست اجانب از مملکت مان کوتاه شود و تمام ریشه های رژیم سلطنتی از این مرز بوم بیرون برود و همه رانده بشود .
ایشان همچنین پس از سخنان خود در فرودگاه در میان استقبال چند میلیونی مردم که در سرتاسر مسیر فرودگاه تا بهشت زهرا گرده آمده بودند وارد بهشت زهرا شدند . امام خمینی در عصر این روز در یک سخنرانی تاریخی در قبرستان بهشت زهرا با مردم ایران سخن گفتند . امام   در قطعه 17 بهشت زهرا بر مزار شهدای انقلاب ایران برای متجاوز از دو میلیون نفر نطق تاریخی خود را در باره شاه ، دولت ، مجلسین و ارتش ایراد نمودند:
"من باید عرض کنم که محمد رضای پهلوی این خائن خبیث رفت ، فرار کرد و همه چیز ما را به باد داد . مملکت ما را خراب کرد قبرستانهای ما را آباد کرد . مملکت ما را از ناحیه اقتصاد خراب کرد . تمام اقتصاد ما الآن  خراب است و از هم ریخته است که اگر بخواهیم ما این اقتصاد را به حال اول برگردانیم سالهای طولانی با همت همه مردم نه یک دولت این کار رامی تواند بکند و نه یک قشر از اقشار مردم این کار را می توانند بکنند ، تا مردم دست به دست هم ندهند نمی توانند این به هم ریختگی اقتصاد را از بین ببرند ...
من دولت تعیین می کنم ! من تو دهن این دولت می زنم ! من دولت تعیین می کنم ! من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می کنم . من به واسطه اینکه ملت مرا قبول دارد... (ابراز احساسات شدید مردم و قطع جملات امام  ) این آقا( بختیار )  که خودش هم خودش را قبول ندارد ،  رفقایش هم قبولش ندارند ،  ملت هم قبولش ندارد ارتش هم قبولش ندارد  ،  فقط آمریکا از این پشتیبانی کرده و فرستاده به ارتش دستور داده که از این پشتیبانی بکنید  ، انگلیس هم از این پشتیبانی کرده و گفته است که باید از این پشتیبانی بکنید ...
ما تاهستیم نمی گذاریم اینها سلطه پیدا کنند ما نمی گذاریم دوباره اعاده بشود آن حیثیت سابق و ظلم های سابق . ما نخواهیم گذاشت که محمد رضا برگردد . اینها می خواهند او را برگردانند . بیدار باشید نقشه دارند می کشند   ....
و من باید یک نصیحت به ارتش بکنم و یک تشکر از یک ارکان ارتش ، یک قشر هایی از ارتش . اما آن نصیحتی که می کنم این است که ما می خواهیم که شما مستقل باشید ، ما داریم زحمت می کشیم ، ما خون دادیم ، ما جوان دادیم ، ماحیثیت و آبرو دادیم ، مشایخ ما حبس رفتند ، زجر کشیدند ، می خواهیم که ارتش ما مستقل با شد . آقای ارتشبد شما نمی خواهید ، آقای سرلشکر شما نمی خواهید مستقل باشید ؟ شما می خواهید نوکر باشید؟  من به شما نصیحت می کنم که بیایید در آغوش ملت همان که ملت می گوید بگویید ...

دیگر وقایع  دوازدهم بهمن ماه 1357  :

* استقبالی که در این روز از امام به عمل آمد در تاریخ ایران بی سابقه بود .

*هنگام ورود امام خمینی به مدت بیست دقیقه مراسم استقبال توسط تلویزیون دولتی ایران به طور زنده پخش شد ، اما ناگهان عکس شاه بر روی صفحه تلویزیون ظاهر شد و برنامه قطع گردید . گفته شد نظامیانی که در ایستگاه فرستننده بودند از اینکه سرود شاهنشاهی نواخته نشده بود عصبانی شده بودند و برنامه را قطع کردند . رادیو دولتی در تمام مدت سکوت اختیار کرد و مراسم را پخش نکرد .

* تلویزیون در مورد قطع پخش برنامه مستقیم توضیح داد : از آنجایی که دستگاههای ما در طول دو سه  ماه خوابیده بود ، لذا قرار شد فقط قسمت اول مراسم یعنی مراسم ورود امام خمینی در فرودگاه مهرآباد به طور مستقیم پخش شود .

* بختیار گفت : من دستور قطع پخش مستقیم ورود آیت الله خمینی  را ندادم  .

* قطع پخش زنده تشریف فرمایی امام خمینی در شهر های ایران ، بازتاب بدی پیدا کرد و عده ای تلویزیون های خود را شکستند .
* فرماندار نظامی اعلام کرد به مناسبت ورود حضرت آیت الله العظمی خمینی  حرکات و اجتماعات از ساعت هفت صبح امروز به مدت سه روز با رعایت نظم و ترتیب در سطح شهر تهران و حومه به نحوی که موجب هیچ گونه در گیری و عملیات مخل نظم عمومی نشود مجاز خواهد بود .

* دکتر علی آبادی از شورای  سلطنت استعفا کرد .

* با آمدن امام خمینی به وطن روحانیون متحصن درمسجد دانشگاه طی اعلامیه ای به تحصن خود خاتمه دادند .

*امام خمینی قبل از ترک پاریس پیامی صادر کرده و از مهمان نوازی و تفاهم فرانسویان و اجازه آزادی بیان که به او داده شد تشکر کردند .

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

فعاليت هاي پرورشي به مناسبت دهه مبارك فجر+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

بازديد از آموزشگاه


بازديد از آموزشگاه توسط معاون محترم مدير كل و مدير آموزش و پرورش شاهرود ، معاونت محترم آموزش ابتدايي و كارشناسان گرامي+ نوشته شده در  سه شنبه یازدهم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

روز شمار تاريخ در وقايع پيروزي انقلاب اسلامي سال 1357

انقلاب اسلامی ایران، متولد لحظه ها است


پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۵۷

در روزهای نهم و دهم فروردین مردم یزد به تبعیت از رهبر انقلاب عید را تحریم کردند و برای بزرگداشت شهدای تبریز، خود را مهیا ساختند. در روز چهارشنبه ۹ فروردین مردم بعد از مراسم به خیابان ریختند و با شعارهای درود بر خمینی و مرگ بر شاه به راه‌پیمایی پرداختند و روز پنج شنبه ۱۰ فروردین به دعوت آیت‌الله صدوقی تعطیل عمومی اعلام گشت و مردم در مساجد گرد آمدند و بازگشت امام خمینی و آزادی زندانیان سیاسی و نابودی رژیم پهلوی را خواستار شدند و در خاتمه جلسه به خیابان آمدند اما با تمرکز قوای پلیس و ارتش مواجه شدند. تیراندازی آغاز شد و گروهی به شهادت رسیدند و عده زیادی مجروح گردیدند.


دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۵۷

در پی اوج‌گیری تظاهرات و درگیریهای مردم با عوامل رژیم پهلوی ‎‎، دولت آموزگار به مأمورین نظامی و انتظامی در برابر آشوبها دستور شدت عمل داد.


دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۵۷ اعتصاب عمومي 

به مناسبت سالگرد ۱۵ خرداد در تهران و شهرستانها تعطیل و اعتصاب سراسری اعلام گردید.


جمعه ۳۰  تير۱۳۵۷ تولد منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج ) 

 به مناسبت تولد منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج )مردم ایران برای نشان دادن نفرت خویش از رژیم پهلوی مراسم چراغانی و جشن شادی در این روز خجسته را تحریم کردند.

شنبه ۲۱ مرداد  ۱۳۵۷

درگیری خونین در اصفهان و اعلام حکومت نظامی در این شهر که توسط فرماندار نظامی شهر به اجرا درآمد.


شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۵۷ اعلام حكومت نظامي توسط دولت آموزگار

در اين روز دولت آموزگار  برای کنترل اوضاع در سطح کشور بخصوص در استان هایی که افراد خارجی در آن حضور بیشتری دارند در چند شهر اعلام حکومت نظامی نمود.


شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۵۸ فاجعه ي سينما ركس آبادان

رژیم پهلوی برای ارعاب و ایجاد وحشت در میان مردم دستور به آتش کشیدن سینما رکس آبادان را داد در حالی که مردم بی‌خبر و بی‌گناه مشغول تماشای فیلم بودند. این فاجعه باعث مرگ ۴۰۰ الی ۶۰ انسان بی‌گناه گردید.


يكشنبه ۵ شهریور ۱۳۵۷ سقوط دولت آموزگار و تشكيل دولت شريف امامي

در پی رسوایی فاجعه سینما رکس آبادان و عدم توفیق دولت آموزگار در سرکوب مردم و ایجاد اصلاحات در جهت تحکیم رژیم پهلوی‌، آموزگار را از مقام خود استعفا داد و دولت جمشيد آموزگار سقوط نمود.

در پی سقوط دولت آموزگار، شریف امامی استاد اعظم لژ فراماسونری در ایران مأمور تشکیل دولت گردید.


دوشنبه ۱۳  شهریور ۱۳۵۷ راهپيمايي عيد سعيد فطر

نماز عید فطر با حضور میلیونها نفر از مردم با ایمان تهران برگزار شد و بعد از نماز عید مردم به راه‌پیمایی پرداختند و خواستار لغو حکومت شاهنشاهی شدند.


جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ ( جمعه سياه )

پس از راه‌پیمایی عید فطر و عدم دخالت قوای انتظامی مردم امیدوار شدند که قوای انتظامی به راه‌ پیمایی‌های آرام کاری نخواهند داشت. جمعه 17 شهریور مردم صبح زود به حرکت در آمدند. در همین هنگام دولت ساعت 6 صبح در تهران و 12 شهر بزرگ دیگر حکومت نظامی اعلام کرد و مردم که از این امر اطلاع نداشتند دسته دسته به طرف محل تجمع که میدان ژاله (شهدا) بود حرکت کردند و در میدان با سربازان سر تا پا مسلح مواجه شدند. آنها مردم را محاصره نمودند و سپس شلیک کردند و به قصد کشتن آنها را هدف قرار دادند. در این فاجعه هزاران نفر در سراسر کشور و از جمله میدان شهدا (ژاله سابق) تهران به شهادت رسیدند.


شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۵۷ زلزله ي طبس

زلزله در استان خراسان باعث ویرانی کامل شهر طبس و صدها روستای این استان گردید. در این فاجعه هزاران نفر در زیر آوار کشته شدند .


شنبه ۲  مهر ۱۳۵۷

منزل امام خمینی در عراق توسط پلیس این کشور محاصره گردید .


دوشنبه ۳ مهر ۱۳۵۷انحلال حزب رستاخي

حزب رستاخیز که توسط رژیم پهلوی تأسیس شده بود منحل گردید.


دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۵۷ هجرت امام خميني از عراق به كويت

با افزایش فشارها و جلوگیری دولت عراق از فعالیت‌های سیاسی حضرت امام خمینی ایشان تصمیم به خروج از این کشور گرفتند. به همین دلیل به طرف کویت حرکت کردند. اما دولت کویت به ایشان مجوز ورود به کویت را ندادند.


پنج شنبه ۱۳مهر ۱۳۵۷ هجرت امام خميني از عراق به پاريس

در پی عدم ورود امام خمینی به کویت و جلوگیری دولت عراق از بازگشت ایشان به نجف اشرف، امام خمینی تصمیم می‌‌‌‌‌‌گیرند برای ادامه مبارزه به فرانسه مهاجرت نمایند.


دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۵۷ تغيير مكان امام خميني از پاريس به دهكده نوفل لوشاتو

دولت فرانسه از فعالیت‌های سیاسی آیت‌الله خمینی جلوگیری می‌نماید.


چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۵۷ اعتصاب كاركنان مطبوعات

اعتصاب کارکنان مطبوعات در سراسر کشور آ‎غاز گردید.


دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۵۷ به آتش كشيدن مسجد جامع كرمان

رژیم پهلوی مسجد جامع کرمان را به آتش کشید.

به مناسبت چهلم شهدای ۱۷ شهریور عزای عمومی اعلام شد.


شنبه ۲۹ مهر ۱۳۵۷ اعتصاب كاركنان صنعت نفت

با اعتصاب همگانی کارکنان و کارمندان صنعت نفت پالایشگاههای سراسر کشور در خطر تعطیل شدن قرار گرفت.


 دوشنبه ۸ آبان  ۱۳۵۷

آيت الله طالقاني از بند رژيم پهلوي آزاد شد .


چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۵۷

ارتش کنترل تأسیسات نفتی کشور را در دست گرفت.


شنبه ۱۳ آبان ۱۳۵۷

تظاهرات دانش‌آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شد.

آیت‌الله مفتح از زندان آزاد گردید.


دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۵۷

استعفا و سقوط کابینه شریف امامی در پی حوادث خونین ۱۳ آبان اعلام گردید.

تشکیل دولت نظامی به نخست وزیری ژنرال ازهاری اعلام گشت.


جمعه ۱۰ آذر ۱۳۵۷

فریاد الله‌اکبر بر فراز بامها،‌ سراسر کشور را فرا گرفت.


دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۵۷ روزهاي خونيين در مشهد مقدس

با اوج‌گیری تظاهرات مردم مشهد سربازان و مأمورین امنیتی در روزهای ۹ ،‌۱۰ و ۱۱ دی ماه با حمله به حرم مطهر امام رضا (ع) و مردم در خیابانها و بیمارستانها عده زیادی را به شهادت رساندند و گروهی را مجروح نمودند.


شنبه ۱۶ دی ۱۳۵۷ دولت نظامي ازهاري سقوط كرد

در اين روز دولت نظامی ازهاری سقوط کرد.

شاهپور بختیار از اعضای جبهه ملی ایران مأمور تشکیل کابینه از طرف محمدرضا پهلوی گردید و به سمت نخست وزیر منصوب شد.


شنبه ۲۳ دی ۱۳۵۷ تشكيل شوراي انقلاب

به دستور امام خمینی شورای انقلاب تشکیل گردید.


سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۵۷ شاه رفت

ایران امروز غرق در نور و گل و شیرینی بود و مردم فرار محمدرضا پهلوی را جشن گرفتند. شاه که برای فرار خود معالجعه بیماری را دست‌آویز قرار داده بود در حقیقت برای انجام کودتایی دیگر به سبک ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ آماده می‌شد.


جمعه ۲۹ دی ۱۳۵۷

اصول جمهوری اسلامی در راه‌پیمایی میلیونی مردم ایران اعلام گردید.

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۵۷

شورای سلطنت که برای حفظ رژیم سلطنتی در ایران تشکیل شده بود منحل گردید.

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۵۷

برای جلوگیری از حضور امام خمینی در بین مردم ایران ارتش فرودگاه مهرآباد را به اشغال درآورد.

پنج شنبه ۵ بهمن ۱۳۵۷

دولت بختیار 3 روز فرودگاههای کشور را بست.


شنبه ۷ بهمن ۱۳۵۷

تحصن روحانیون مبارز در دانشگاه تهران در اعتراض به بستن فرودگاهها آغاز شد.

راه‌پیمایی میلیونی مردم در تهران به مناسبت ۲۸ صفر برگزار گردید.


دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۵۷ فرودگاه براي ورود امام خميني بازگشايي شد

در پی اعتصابات و تظاهرات و راه‌پیمایی مردم که خواستار بازگشایی فرودگاه مهرآباد بودند.

دولت بختیار فرودگاه مهرآباد را از اشغال نظامی خارج کرد.


چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۵۷ مامورين ارتش در خيابان هاي تهران

دولت برای ترساندن مردم و ایجاد حکومت وحشت با انجام رژه نظامیان در تهران و ترویج شایعه کودتا توسط ارتش دست به حیله دیگری برای انحراف مبارزات مردم ایران زد.


پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۵۷

ساعت۹ و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه حضرت امام خمینی پس از پانزده سال تبعید پای بر خاک ایران گذاشتند.

فرمانداری نظامی بر اثر فشار مردم راه‌پیمایی و تظاهرات را برای 3 روز آزاد اعلام کرد.

نظامیان مستقر در تلویزیون به طور ناگهانی پخش مراسم استقبال را قطع کردند.


سه شنبه ۱۷بهمن ۱۳۵۷

‌بر اساس پیشنهاد شورای انقلاب، حضرت امام خمینی دولت موقت را به مردم معرفی نمودند.

دولت موقت به ریاست مهندس مهدی بازرگان تشکیل گردید.


سه شنبه۱۹ بهمن ۱۳۵۷

راه‌پیمایی مردم ایران در حمایت از دولت موقت انجام شد.

نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی بیعت کردند.

حضرت امام خمینی به زیارت حضرت عبدالعظیم (س) رفتند.


جمعه  ۲۰بهمن ۱۳۵۷

طرفداران قانون اساسی با تجمع در استادیوم امجدیه (شهید شیرودی‌) دست به تظاهرات زدند.

 ساعت ۹ شب سربازان گارد شاه به پادگان نیروی هوایی در شرق تهران (خ دماوند) حمله نمودند.

‌مردم برا ی کمک به سربازان نیروی هوایی مسلح شدند.


شنبه ۲۱ بهمن  ۱۳۵۷

دولت بختیار زمان حکومت نظامی را افزایش داده و حکومت نظامی را از ساعت۴ بعدازظهر اعلام نمود.

حضرت امام خمینی دستور شکستن زمان حکومت نظامی و حضور مردم در خیابانها را صادر نمودند. 

در تهران و شهرستانها بین سربازان گارد و مردم مسلح درگیریهای بسیار شدید رخ داد.


دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۵۷

تهران صحنه ي  جنگ خونین مسلحانه بین مردم و سربازان طرفدار رژیم پهلوی گردیده است.

با تسلیم تمامی نیروهای نظامی و پیروزی مردم مسلمان ایران رژیم ستمشاهی پس از ۵۷ سال ظلم و ستم متلاشی گردید.


+ نوشته شده در  یکشنبه نهم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

تشكيل نمايشگاه به مناسبت دهه ي مبارك فجر انقلاب اسلاميانقلاب ما انفجار نور بود


به مناسبت بزرگداشت دهه ي مبارک فجر انقلاب اسلامی ، نمايشگاهي از دست سازه هاي دانش آموزان  با حضور 7 آموزشگاه ديگر در محل نماز خانه ي شهيد صياد شيرازي برگزار مي گردد  ازکلیه دانش آموزان دعوت می شود با موضوعات ذیل نمونه کارهای خودرابه شورای دانش آموزی دبستان  ارسال دارند تا درنمایشگاهی که به همین مناسبت در ایام دهه مبارک فجر (بهمن ماه ) تشكيل مي گردد ارائه شود .ضمناً به نفرات اول تا سوم هرموضوع هدایای ارزشمند ي توسط مديريت محترم آموزشگاه  اهدا خواهدشد.

موضوعات فراخوان :

الف: مقاله نویسی : درباره ایام الله  بهمن ماه با موضوعات روز شمار این ایام 

ب: تهيه كاردستي ، ماكت و ...

پ: نقاشی : در خصوص  پیروزی انقلاب اسلامی 

ت: روزنامه دیواری :در خصوص  ایام الله  دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی


 
+ نوشته شده در  شنبه هشتم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

متن سرود همگاني نسل انقلابنسل انقلاب

صبح است و نام حق
ورد زبان ما
با سيره رسول
روشن روان ما

ما نسل انقلاب
نسل حماسه ايم
در قرن بي تنش
اصل حماسه ايم

درياي بي قرار
آبي آسمان
چون كوه سرفراز
چون دشت بي كران

هم صحبت نسيم
همسايه بهار
توفنده مثل رود
جوشان چو چشمه سار

دانايي و تلاش
با ما عجين شده
آوازهايمان
شعر زمين شده

همرنگ ماه و مهر
همنام دوستي
بر لب سرود ما
پيغام دوستي

انديشه امام
اصل قيام ما
پيغام رهبري
خط امام ما

خورشيد روشنيم
در اين جهان سرد
با هر چه تيرگي
آماده نبرد

سازنده جهان
با طرح ديگريم
روشن كننده
فردای بهتریم


شاعر: مصطفي محدثي خراساني

آهنگساز: محمدرضا عليقلي


+ نوشته شده در  پنجشنبه ششم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

تدريس درس علوم ، پايه ي دوم ب

+ نوشته شده در  چهارشنبه پنجم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

بازي و سرگرمي

به لینک زیر بروید صفحه ای سیاه باز خواهدشد

روی صفحه کلیک چپ کنید و در هرجهتی که دوست دارید ماوس را

بچرخانید زیباترین گل هاتقدیم به شما دانش آموزان

 


+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

آموزش بهداشت دهان و دندان

+ نوشته شده در  دوشنبه سوم بهمن 1390ساعت   توسط   | 

بيان نكات بهداشتي در خصوص بهداشت محيط توسط مربي بهداشت+ نوشته شده در  شنبه یکم بهمن 1390ساعت   توسط   |